top of page
״מה הערך בלהשאיר משהו אחריך? תסביר לי, מי אמר שלהיות במרוץ זה בהכרח הדרך היחידה
לחיות? יש עולם שלם, פתוח ואינסופי של.. כלום. כלום זוהר בשמים ריקים מתוכן ואני בתוכם,
ענן חולף, משנה צורה לפי הרוח, שרק לא יפריעו לו להתפייד, פוף.״ / ׳האדם המיותר׳.

מיצ׳ה פיגה (חצי תאנה בצוענית ושם הסוס אתו עבדה פינה באוש) הינו מיזם תרבות חדש המזמין את הקהל לחוות את עומקו של תהליך יצירה תיאטרונית ולצלול אל עולמות ההשראה, השאלות וההקשרים התרבותיים שמהם נוצרת הצגה.

בכל עונת תיאטרון של מיצ׳ה פיגה נציע לכם הצגה ש"עטופה" בסדרה של אירועים רב תחומיים, נחשוף בפניכם את תהליך המחשבה, והגשמת היצירה ונצייר עבורכם את מפת ההקשרים שמאירה את העשייה התיאטרונית באור חדש. מיצ'ה פיגה תתקיים באולמותיו, בחצרותיו ובחלליו של היכל התרבות תל אביב, שהעניק למיזם בית מתחילת פעילותו. מיצ'ה פיגה תחגוג את ראשית פועלה עם אירוע רב תחומי בניהולו האמנותי של יחזקאל לזרוב וליוויה של פז גלינסקי.

האירוע יכלול: פרפורמנס בגינת תרבות (מול ההיכל), וידאוארט, חשיפה לעולמן של הדמויות, הפתעה קולינרית, העשרה פילוסופית, מסיבת שינה ועוד. ההצגה "האדם המיותר", בעיבוד ובימוי של יחזקאל לזרוב לקלאסיקה הרוסית "אובלומוב" של הסופר איוואן גונצ'רוב תעמוד במרכז הארוע הראשון. דמותו של אובלומוב בהצגה ״האדם המיותר״ מייצגת את תופעת האדישות בחיי החברה ובחיים הפרטיים. עצלנות, חוסר המעש, בטלנות וחולמנות, הם חלק מתפיסת האני מאמין של הגיבור. אובלומוב מתריס בעיקר נגד הצורך להיות אדם מעשי. הוא רוצה לקום בבוקר ולהמשיך לישון, זוהי תפיסת עולם פילוסופית שסופה כליון. 

בעיבוד הנוכחי נשאלת השאלה: האם יש לאדם זכות לחיות את חייו מבלי להשאיר חותם? להיות ואז לא להיותהאם היציאה מהרצף והפרישה ממעגל העבודה, מהמציאות ומחיי החברה, לגיטימיות בעולם שכולו מקדש שאיפות, מטרות והגשמות? 

 

שחקנים: אלון פרידמן, טלי שרון, ולדימיר פרידמן, שירה נאור, גל פרידמן וגלעד קלטר.

(*אלון פרידמן וגלעד קלטר הינם שחקני תיאטרון גשר)

 

אמנים אורחים: תום פניני, יעל קרוון, דר׳ ג׳רמי פוגל, תאי רונה, רן סלוין, רקדני המסלול להכשרת רקדנים- ביכורי העתים בניהולם האמנותי של אופיר דגן וניב מרינברג. 

 

מפיקים: יו ג’ינאי ודויד גליל. ניהול אמנותי, עיבוד ובימוי: יחזקאל לזרוב. ליווי פרויקט: פז גלינסקי. מפיקה: ריי תבור. עיצוב תאורה: יאיר ורדי. עיצוב תלבושות: אלין לזרוב. עיצוב סאונד: פליקס שפושניק. עוזרת במאי: אירנה אורלוב. צילום ועריכה: רן סלוין. גרפיקה: דניאל צוקהירה, עדי בן בצלאל. שיווק: סער גמזו, יובל הרינג - מודוס. יחסיי ציבור: גלי זנדר.

ראש העמוד
סרטון פרומו
תקציר
YL_edited.jpg

יחזקאל לזרוב

מייסד ומנהל אמנותי מיצ'ה פיגה עיבוד ובימוי "האדם המיותר"

במאי, שחקן ואמן ישראלי רב תחומי.

במאי, שחקן ואמן ישראלי רב תחומי. לאחר שסיים את לימודיו בתיכון לאמנויות כרקדן בלט ושימש כזמר בלהקה צבאית, הצטרף ל"להקת המחול בת-שבע". למד תיאטרון ב- Actors’ Centre בלונדון לפני שהצטרף לתיאטרון "גשר" ולתיאטרון "קאמרי" כשחקן וככוריאוגרף הבית. תפקידיו הראשיים כוללים את 'טוביה החולב' בסיבוב ההופעות של "כנר על הגג" ברודווי 2018 - 2022, "אופרה בגרוש" (זוכה פרס התיאטרון הישראלי לשחקן הטוב ביותר),"נישואי פיגארו", "תמונתו של דוריאן גריי" ועוד. לזרוב הוא הבמאי, מעבד, מעצב התפאורה והכוריאוגרף של כל יצירותיו: "בכל שעה עגולה" (מאת לזרוב), "נופל מחוץ לזמן" ( מאת דוד גרוסמן), "אליס" (עיבוד רועי חן). "לוליטה / ז'ואן דארק" (ולדימיר נבוקוב - פרוטוקולים מקוריים), "אבות ובנים" (איוון טורגנייב) - תיאטרון גשר. "תמונתו של דוריאן גריי" (אוסקר ויילד) התיאטרון הלאומי. "תשוקה לפנות ערב", (חנוך לוין) התיאטרון הלאומי. "איגלו" (מאת לזרוב), עלה בבכורה בפסטיבל ישראל 2013, זוכה פרס הפרינג 'לבמאי הטוב ביותר.

לזרוב הוא מייסד שותף והמנהל האמנותי של 'סטודיו אנקורי' - חטיבת הביניים והתיכון לחשיבה יצירתית ויזמות. יוזם, מנהל אמנותי ואוצר של חלל האמנות AZA13 שם אצר את התערוכות הרב תחומיות: "תקווה", "צנזורה", "הפגנה", "האמנות לשרוד".  כאמן חזותי, לזרוב הציג עבודות צילום ווידאו-ארט במספר תערוכות גלריה. כתב וביים סרטים קצרים, "שלג", "לשביה" ו "חוף ללא מציל", שהוקרנו בפסטיבלי סרטים בעולם. לזרוב שיחק תפקידים ראשיים ביותר מ -40 סרטים והפקות טלוויזיה, כגון: "המנטליסט" (גרסה רוסית), "ואלס עם באשיר" (זוכה פרס גלובוס הזהב), תאג"ד, "שמש", "חמישה גברים וחתונה", "מלאך של אמא", "מרחק נגיעה" (סדרת הטלוויזיה הטובה ביותר),"אננדה", "פלורנטין", "הדיבוק משדה התפוחים הקדושים" (מועמד לשחקן הטוב ביותר), "שלוש אימהות", "ברקיע החמישי", "החוב", "הגננת" ועוד.

תאריכים

יוצרים

יוצרים
עוד על האדם המיותר

על האדם המיותר

Group border.jpg

שחקנים

שחקנים
VF_edited.jpg

שחקן רוסי - ישראלי זוכה פרס "איש השנה" של העלייה הרוסית בתחום קולנוע ותיאטרון, זוכה בפרס השחקן הטוב ביותר בהצגה "על הספסל". פרידמן ידוע בתפקידו ב "המתנקש האמריקאי" (2017), "קולות הזהב" (2019, "המתנקש הסמוך "(2009). הוא השתתף ב"שטיסל" (2020-2021), "החזקות" (2020), "אקדמיית החממה" (2019-2020), "הדבר המיוחד הגדול" (2020), "קופה ראשית" (2021), "הקבר" (2019), "סיפור על אהבה וחושך" (2015) ועוד רבים אחרים.

SN_edited.jpg

שחקנית ומדבבת הידועה בתפקידיה ב”היהודים באים” (2014), "שבאבניקים" (2017), מועדון החנונים: הסרט (2017), אקדמיית החממה (2018), דיבבה את דמותה של דורה בסדרות "מגלים עם דורה" ו"רוץ, דייגו, רוץ!", ובסרטיה של דורה כגון "דורה ביער המכושף" ו"דורה מצילה את נסיכת הגשם".

AF_edited.jpg

שחקן תיאטרון, הידוע באימאלה (2005), הבועה (2006) והיה או לא היה (2003). לאחר שסיים את לימודיו בסטודיו למשחק ניסן נתיב הצטרף ל"אולפן גשר "בשנת 2002 והופיע ב"אופרה בגרוש" (2002), "שושה" (2003), "שאריות של אהבה" (2003), "כולם רצים להוליווד" (2004) עבורו זכה בפרס התיאטרון הישראלי לשחקן המבטיח ביותר," יאקיש ופופצ'ה "(2007)," פרימה דונה "(2012) ועוד רבים אחרים.

שירה נאור
אולגה

ולדימיר פרידמן
זכאר

GF_edited.jpg

שחקן ומורה למשחק, זוכה פרס אופיר לשחקן המשנה לשנת 2012 על תפקידו בסרטו של מני יעיש, "המשגיחים". הוא ידוע בתפקידו ב "בופור" (2007),"7 דקות בגן עדן" (2009), "המשגיחים" (2012),  "מלכות" (2018). פרידמן הוא שותף מייסד באנסמבל ציפורלה, מפתח ומנהל הקבוצה. הוא יצר את המופעים "נולד לנשוך", "התקף לב", וזכה עבור "דרך חגב" בפרס קיפוד הזהב 2011 בקטגוריות עבודה קבוצתית, המלחין, עיצוב התאורה ועיצוב התלבושות, ובפרס קיפוד הזהב עבור "עקיצה טבעית" 2007 בקטגוריה "עבודה קבוצתית". 

TS_edited.jpg

שחקנית תיאטרון, קולנוע וטלוויזיה, ידועה בתפקידה "ההיא שחוזרת הביתה" (2014), "בני ערובה" (2016), "אוטונומיות" (2017), "הרמוניה" (2018), "בת השוטר" (2020),  "פגע וברח" של נטפליקס (2021) ועוד.

GK_edited_edited.jpg

שחקן תיאטרון, קולנוע, וטלוויזיה. קלטר התקבל לתיאטרון, לקבוצת "גשר 2", והיה לאחד משחקניו הקבועים של התיאטרון משנת 1998. הוא ידוע בתפקידו כ"איש הכריות" (2005), "לשם שינוי" (2007), "פרימה דונה" (2012), "השכונה" (2014), "השוטר הטוב" (2015), "רודף העפיפונים" (2018) ועוד.

גלעד קלטר
אנדריי שטולץ

טלי שרון
אגפיה

גל פרידמן
ד"ר / וולקוב / טרנטייב / איוון / סודבינסקי

אמנים אורחים