top of page

מיצ׳ה פיגה (חצי תאנה בצוענית ושם הסוס אתו עבדה פינה באוש) הינו מיזם תרבות חדש המזמין את הקהל לחוות את עומקו של תהליך יצירה תיאטרונית ולצלול אל עולמות ההשראה, השאלות וההקשרים התרבותיים שמהם נוצרת הצגה.

מיצ'ה פיגה הינה קבוצת תיאטרון חדשה בניהולו האמנותי של יחזקאל לזרוב, השמה לה כחזון לערב את הקהל בכל תהליכי היצירה. מיצ'ה פיגה מציעה עונת תיאטרון, הנמשכת כשישה חודשים ומורכבת ממספר אירועים רב-תחומיים, אשר יציגו לקהל לראשונה את תהליך החקר והיצירה של הצגת התיאטרון.

בשונה מהתבנית המוכרת של עונת תיאטרון רפרטוארי - מיצ'ה פיגה מזמינה את הקהל להיות עדים לתהליך המחשבה, ההשראה, והגשמת היצירה - ועל ידי כך להעניק חוויה מגוונת ומעשירת ידע. המהלך אותו מיצ'ה פיגה מבקשת להעביר את הקהל: שומר על הקסם התיאטרוני, מרחיב את גבולות ההצגה ובונה רובד שלם של הקשרים הנגלים לאורך העונה כולה. נקודת ההנחה היא שצופה מעורב  יותר - נהנה יותר.

חברי מיצ'ה פיגה
YL.jpg

יחזקאל לזרוב

מייסד ומנהל אמנותי

  • Facebook

במאי, שחקן ואמן ישראלי רב תחומי. לאחר שסיים את לימודיו בתיכון לאמנויות כרקדן בלט ושימש כזמר בלהקה צבאית, הצטרף ל"להקת המחול בת-שבע ". הוא למד תיאטרון ב- Actors’ Centre בלונדון לפני שהצטרף לתיאטרון "גשר" ולתיאטרון "קאמרי" כשחקן וככוריאוגרף הבית. תפקידיו הראשיים כוללים את טביה בסיבוב ההופעות הלאומי בברודווי 2018 ב"כנר על הגג ", "האופרה השלוש" (זוכה פרס התיאטרון הישראלי לשחקן הטוב ביותר)," נישואי פיגארו", "תמונתו של דוריאן גריי" ועוד. לזרוב הוא הבמאי, מעבד, מעצב התפאורה והכוריאוגרף של כל יצירותיו: "בכל שעה עגולה" (מאת לזרוב) "לוליטה / ז'ואן דארק" (ולדימיר נבוקוב - פרוטוקולים מקוריים), "אבות ובנים" (איוון טורגנייב), תיאטרון גשר. "תמונתו של דוריאן גריי" (אוסקר ויילד) התיאטרון הלאומי. "רצון בשקיעה", (חנוך לוין), התיאטרון הלאומי. "אליס", תיאטרון גשר, "נופל מחוץ לזמן" (מבוסס על רומן דוד גרוסמן), תיאטרון גשר. "איגלו" (מאת לזרוב), הוקרן בבכורה בפסטיבל ישראל, זוכה פרס הפרינג 'לבמאי הטוב ביותר.

לזרוב הוא המנהל האמנותי ומייסד שותף של חטיבת הביניים והתיכון "סטודיו אנקורי" לחשיבה יצירתית ויזמות. יוזם, מנהל אמנותי ואוצר של AZA13. "תקווה", "צנזורה", "הפגנה", "האמנות לשרוד" הן כמה מהתערוכות הרב -תחומיות שלו. כאמן חזותי, לזרוב הציג עבודות צילום ווידאו-ארט במספר תערוכות גלריה. הוא כתב וביים סרטים קצרים, "שלג", "לשביה" ו"אין מציל ", שהוקרנו לשבחים רבים בכמה פסטיבלי סרטים מכוונים. לזרוב שיחק תפקידים ראשיים ביותר מ -40 סרטים והפקות טלוויזיה, כגון "המנטליסט" (גרסה רוסית), "ואלס עם באשיר" (זוכה פרס גלובוס הזהב), "נגיעה משם" (סדרת הטלוויזיה הטובה ביותר), " הדיבוק "(מועמד לשחקן הטוב ביותר), ועוד.

 

אלין לזרוב
מייסדת | מנהלת | מעצבת תלבושות

בוגרת לימודי עיצוב לאמנויות הבמה מכללת שנקר - לימודי קולנוע מנשר לאמנות. משנת 2001 מעצבת תלבושות לטלוויזיה , קולנוע, תיאטרון ומחול. בין עבודותיה: מחול - רקדני בת שבע יוצרים, הרמת מסך, "Vision Triple" ,"duex Japan "קולנוע - "Zone Free "ו״התנתקות״ - עמוס גיתאי, "Blackout "נינה מנקס ועוד. תיאטרון - ״נופל מחוץ לזמן״, ״טרוריזם״, ״אליס״, - תיאטרון גשר. ״תשוקה לפנות ערב״ - סטודיו ניסן נתיב.״תמונתו של דוריאן גריי״ - תיאטרון הבימה. לזרוב מנהלת חברת הפקה בתחום התרבות והאמנות (2012 - 2018), כולל  ניהול קשרי לקוחות, חשבונות, שותפויות והפקת יוזמות אמנותיות.

 

WhatsApp Image 2021-10-18 at 11.21.32 PM.jpeg

ריי תבור
מפיקה

 

RT.png

בוגרת אוניברסיטת תל-אביב עם תואר ראשון B.A. בפסיכולוגיה, לימודי קולנוע וטלוויזיה (2008), מנהלת שיווק דיגיטלי, מפיקת קולנוע, טלוויזיה, תיאטרון ואירועים, ביניהם: "לשביה" (פסטיבל מנהטן לסרטים קצרים, ופסטיבל הסרטים הבינ"ל חיפה וברצלונה), "התליין" (פרס הסרט הטוב ביותר פסטיבל חיפה), "איגלו" (פסטיבל ישראל, פסטיבל פראג, זוכה פרס הפרינג').

 

bottom of page