top of page
״מה הערך בלהשאיר משהו אחריך? תסביר לי, מי אמר שלהיות במרוץ זה בהכרח הדרך היחידה
לחיות? יש עולם שלם, פתוח ואינסופי של.. כלום. כלום זוהר בשמים ריקים מתוכן ואני בתוכם,
ענן חולף, משנה צורה לפי הרוח, שרק לא יפריעו לו להתפייד, פוף.״ / ׳האדם המיותר׳.

מיצ׳ה פיגה (חצי תאנה בצוענית ושם הסוס אתו עבדה פינה באוש) הינו מיזם תרבות חדש המזמין את הקהל לחוות את עומקו של תהליך יצירה תיאטרונית ולצלול אל עולמות ההשראה, השאלות וההקשרים התרבותיים שמהם נוצרת הצגה.

בכל עונת תיאטרון של מיצ׳ה פיגה נציע לכם הצגה ש"עטופה" בסדרה של אירועים רב תחומיים, נחשוף בפניכם את תהליך המחשבה, והגשמת היצירה ונצייר עבורכם את מפת ההקשרים שמאירה את העשייה התיאטרונית באור חדש. 

מיצ'ה פיגה תתקיים באולמותיו, בחצרותיו ובחלליו של היכל התרבות תל אביב, שהעניק למיזם בית מתחילת פעילותו.

מיצ'ה פיגה תחגוג את ראשית פועלה עם אירוע רב תחומי בניהולו האמנותי של יחזקאל לזרוב וליוויה של פז גלינסקי.

האירוע יכלול: פרפורמנס בגינת תרבות (מול ההיכל), וידאוארט, חשיפה לעולמן של הדמויות, הפתעה קולינרית, העשרה פילוסופית, מסיבת שינה ועוד.

ההצגה "האדם המיותר", בעיבוד ובימוי של יחזקאל לזרוב לקלאסיקה הרוסית "אובלומוב" של הסופר איוואן גונצ'רוב תעמוד במרכז הארוע הראשון. 

דמותו של אובלומוב בהצגה ״האדם המיותר״ מייצגת את תופעת האדישות בחיי החברה ובחיים הפרטיים. עצלנות, חוסר המעש, בטלנות וחולמנות, הם חלק מתפיסת האני מאמין של הגיבור. אובלומוב מתריס בעיקר נגד הצורך להיות אדם מעשי. הוא רוצה לקום בבוקר ולהמשיך לישון, זוהי תפיסת עולם פילוסופית שסופה כליון. 

בעיבוד הנוכחי נשאלת השאלה:

 האם יש לאדם זכות לחיות את חייו מבלי להשאיר חותם? להיות ואז לא להיות.

האם היציאה מהרצף והפרישה ממעגל העבודה, מהמציאות ומחיי החברה, לגיטימיות בעולם שכולו מקדש שאיפות, מטרות והגשמות? 

 

שחקנים: אלון פרידמן, טלי שרון, ולדימיר פרידמן, שירה נאור, גל פרידמן וגלעד קלטר.

(*אלון פרידמן וגלעד קלטר הינם שחקני תיאטרון גשר)

 

אמנים אורחים: תום פניני, יעל קרוון, דר׳ ג׳רמי פוגל, תאי רונה, רקדני המסלול להכשרת רקדנים- ביכורי העתים בניהולם האמנותי של אופיר דגן וניב מרינברג, מסעד סמרקנד. 

 

מפיקים: יו ג’ינאי ודויד גליל. ניהול אמנותי, עיבוד ובימוי: יחזקאל לזרוב. ליווי פרויקט: פז גלינסקי. מפיקה: ריי תבור. עיצוב תאורה: יאיר ורדי. עיצוב תלבושות: אלין לזרוב. עיצוב סאונד: פליקס שפושניק. עוזרת במאי: אירנה אורלוב. צילום ועריכה: רן סלוין. גרפיקה: דניאל צוקהירה. שיווק: סער גמזו, יובל הרינג - מודוס. יחסיי ציבור: יונתן וולף ואור ניר -JWPR

ראש העמוד
סרטון פרומו
יוצרים
תקציר

יוצרים

  • Facebook

יחזקאל לזרוב

מייסד ומנהל אמנותי מיצ'ה פיגה
עיבוד ובימוי "האדם המיותר"

במאי, שחקן ואמן ישראלי רב תחומי. לאחר שסיים את לימודיו בתיכון לאמנויות כרקדן בלט ושימש כזמר בלהקה צבאית, הצטרף ל"להקת המחול בת-שבע". למד תיאטרון ב- Actors’ Centre בלונדון לפני שהצטרף לתיאטרון "גשר" ולתיאטרון "קאמרי" כשחקן וככוריאוגרף הבית. 

YL.jpg

שחקנים

שחקנים
VF_edited.jpg

ולדימיר פרידמן
זכאר

שחקן רוסי - ישראלי זוכה פרס "איש השנה" של העלייה הרוסית בתחום קולנוע ותיאטרון, זוכה בפרס השחקן הטוב ביותר בהצגה "על הספסל". פרידמן ידוע בתפקידו ב "המתנקש האמריקאי" (2017), "קולות הזהב" (2019, "המתנקש הסמוך "(2009). הוא השתתף ב"שטיסל" (2020-2021), "החזקות" (2020), "אקדמיית החממה" (2019-2020), "הדבר המיוחד הגדול" (2020), "קופה ראשית" (2021), "הקבר" (2019), "סיפור על אהבה וחושך" (2015) ועוד רבים אחרים.

SN_edited.jpg

שחקנית ומדבבת הידועה בתפקידיה ב”היהודים באים” (2014), "שבאבניקים" (2017), מועדון החנונים: הסרט (2017), אקדמיית החממה (2018), דיבבה את דמותה של דורה בסדרות "מגלים עם דורה" ו"רוץ, דייגו, רוץ!", ובסרטיה של דורה כגון "דורה ביער המכושף" ו"דורה מצילה את נסיכת הגשם".

AF_edited.jpg

שחקן תיאטרון, הידוע באימאלה (2005), הבועה (2006) והיה או לא היה (2003). לאחר שסיים את לימודיו בסטודיו למשחק ניסן נתיב הצטרף ל"אולפן גשר "בשנת 2002 והופיע ב"אופרה בגרוש" (2002), "שושה" (2003), "שאריות של אהבה" (2003), "כולם רצים להוליווד" (2004) עבורו זכה בפרס התיאטרון הישראלי לשחקן המבטיח ביותר," יאקיש ופופצ'ה "(2007)," פרימה דונה "(2012) ועוד רבים אחרים.

שירה נאור
אולגה

אלון פרידמן
איליה איליץ' אובלומוב

GF_edited.jpg

שחקן ומורה למשחק, זוכה פרס אופיר לשחקן המשנה לשנת 2012 על תפקידו בסרטו של מני יעיש, "המשגיחים". הוא ידוע בתפקידו ב "בופור" (2007),"7 דקות בגן עדן" (2009), "המשגיחים" (2012),  "מלכות" (2018). פרידמן הוא שותף מייסד באנסמבל ציפורלה, מפתח ומנהל הקבוצה. הוא יצר את המופעים "נולד לנשוך", "התקף לב", וזכה עבור "דרך חגב" בפרס קיפוד הזהב 2011 בקטגוריות עבודה קבוצתית, המלחין, עיצוב התאורה ועיצוב התלבושות, ובפרס קיפוד הזהב עבור "עקיצה טבעית" 2007 בקטגוריה "עבודה קבוצתית". 

TS_edited.jpg

שחקנית תיאטרון, קולנוע וטלוויזיה, ידועה בתפקידה "ההיא שחוזרת הביתה" (2014), "בני ערובה" (2016), "אוטונומיות" (2017), "הרמוניה" (2018), "בת השוטר" (2020),  "פגע וברח" של נטפליקס (2021) ועוד.

GK_edited_edited.jpg

שחקן תיאטרון, קולנוע, וטלוויזיה. קלטר התקבל לתיאטרון, לקבוצת "גשר 2", והיה לאחד משחקניו הקבועים של התיאטרון משנת 1998. הוא ידוע בתפקידו כ"איש הכריות" (2005), "לשם שינוי" (2007), "פרימה דונה" (2012), "השכונה" (2014), "השוטר הטוב" (2015), "רודף העפיפונים" (2018) ועוד.

גלעד קלטר
אנדריי שטולץ

טלי שרון
אגפיה

גל פרידמן
ד"ר / וולקוב / טרנטייב / איוון / סודבינסקי

אמנים אורחים

ד"ר ג'רמי פוגל

מרצה לפילוסופיה

 

ד"ר ג'רמי פוגל הוא אחד המרצים המבוקשים לפילוסופיה בארץ, בעל תואר ראשון בפילוסופיה מאוניברסיטת קיימברידג' ותואר שני בפילוסופיה מאוניברסיטת תל אביב, שבה הוא סיים את עבודת הדוקטורט שלו. בפודקאסט Think&Drink Different, פוגל משוחח עם מיטב המרצים של ליין ההרצאות והספרים של תינק אנד דרינק על השאלות הגדולות של החיים: מה זאת אהבה? מהי משמעות החיים? איך ייראה שוק העבודה בעתיד והאם העולם שלנו הופך לשוויוני פחות או יותר? מהי תפיסת העולם ע"פ איינשטיין או ע"פ פרידריך ניטשה?

קרא עוד

יעל קרוון

אמן חזותי, וידאו ארט, פיסול

הפרפורמרית, הרקדנית והבמאית עטורת הפרסים יעל קרוון נולדה בישראל וגדלה בפירנצה, פריז. עבודתה מתוארת לעתים קרובות כשירה חזותית, תוך שהיא מתבססת על אלמנטים של בוטו, ריקוד, פנטומימה, תיאטרון פיזי וויזואלי ונעה על הגבול הדק שבין הטרגי לקומי, האינטימי והקולקטיבי.

קרא עוד

תום פניני

אמן חזותי, וידאו ארט, פיסול

עבודותיו של תום פניני הן לרוב בתחום הפיסול והווידאו ארט, הוא מתרכז בתופעות טבע שונות בהן משתלבת או מתערבת הפעילות האנושית.

בעבודתו "בד, בוי" (2006), קירות החדר נמסים ונמוגים לים העולה ומכסה את המזרון שהנער ישן עליו. בעוד הנער הולך ונעלם על קצה המזרן השוקע, מנגד עולה ירח על קיר החדר, הולך ומתעגל בתוך זמן-חלום שמעבר לממשי. בולענות ומוות, מחד גיסא, והתמסרות לעולם הצללים התת-הכרתי, מאידך גיסא. עבודתו של פניני מעבירה אותנו ברכות מן המציאות הממשית אל העולם החלומי, המיוצג ב"זמן האמנות" המרצד על מסך הווידיאו.  קרא עוד

תאי רונה 

אמן סאונד, די־ג׳יי

תאי רונה יוצא למסעות ארוכים בלגונות מוזיקליות רחוקות ומייצר פסקול מושלם להשתרעות, מדיטציה, רגע של זן או חלום שלא רוצים להתעורר ממנו.

להקשיב דרך המודע והתת מודע ולא רק לשמוע. כפי שנהוג לקיים תערוכות כדי לעזור להתמסרות של הצופה בעבודה, כך נוצר חלל שעוזר למאזינים להתמסר לסאונד ולמזג את החוץ והפנים, לשהות בנקודה המופלאה שבין הערות והחלום. חוויה שבין הערש לארסֿ, מוזיקה לחלום איתה. קרא עוד

אמנים אורחים
Revealing the process of creation

16

אירועים

6

שחקנים

5

אמנים אורחים

350

מקומות
FullLogo_Transparent (5) (1).png
xyx1FullLogo_Transparent (1).png
GUANGWEI THEATRE.png
MF.png